Пн. Авг 8th, 2022
Важливо не дати РФ простору для втілення її політики ескалації у відносинах Сербії і Косово - МЗС України

Міністерство закордонних справ України наголошує, що важливо не дати Російській Федерації простору для втілення її політики ескалації у відносинах Сербії і Косово.

Про це йдеться у заяві МЗС України.

”Україна вітає досягнення компромісного рішення Приштини про відтермінування початку процедур перереєстрації сербських автомобільних номерних знаків та персональних документів. Закликаємо сторони до конструктивного діалогу заради гарантування безпеки усіх громадян, збереження миру та забезпечення стабільного розвитку Західних Балкан”, — сказано у заяві.

В МЗС наголосили, що ”важливо не дати Російській Федерації простір для втілення її політики ескалації в регіоні”.

Також українські дипломати нагадали, що для допомоги українцям відкрито цілодобову «гарячу лінію» посольства України в Сербії: +381631113185.

Довідка: Республіка Косово — частково визнана держава на Балканах, чию незалежність визнали понад 100 країн, зокрема більшість країн Європи. Україна не визнає Косово, вважаючи цю територію частиною Сербії. Ключова причина – наявність в Україні проблем із незаконно анексованим Кримом та окупацією частини Донбасу. Однак, від 2019 року Україна визнає косовські паспорти для оформлення віз.

Нагадаємо, 31 липня на півночі Косова почалися зіткнення через зміни правил проїзду. І хоча уряд частково визнаного Косова пішов на поступки — сербські протестувальники все ще не розблокували дороги.

Читайте також:

Війни поки не буде: Косово відклало скандальне рішення, через яке виник конфлікт
Прем'єр Косова звинуватив Белград в організації заворушень і заговорив про «сербський шовінізм»
Сили НАТО готові втрутитися у разі загрози стабільності на півночі Косова — пресреліз
Дополнительно:
Важливо не дати РФ простору для втілення її політики ескалації у відносинах Сербії і Косово - МЗС України

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.