Федеральний канцлер Німеччини Ангела Меркель звинуватила Росію в тому, що вона порушила умови Договору про ліквідацію ракет середньої і малої дальності (ДРСМД) і таким чином дала привід для розірвання угоди.

Про це глава німецького уряду заявила в середу на спільній прес-конференції з президентом Литви Гітанасом Науседою в Берліні.

З руйнуванням ДРСМД “була втрачена частина системи обмежень озброєнь в Європі і в усьому світі”, – заявила Меркель.

У зв’язку з цим, наголосила канцлерка, Німеччина разом з партнерами в найближчі роки докладе зусиль до нового обмеження озброєнь.

При цьому, підкреслила Меркель, НАТО знайде спільну відповідь на ситуацію, що склалася, про що неодноразово говорив генеральний секретар альянсу Єнс Столтенберг.

“Німеччина – частина НАТО, і буде вести себе як партнер по НАТО”, – заявила вона.

Як відомо, Сполучені Штати 2 серпня офіційно залишили російсько-американський Договір про ліквідацію ракет середньої та малої дальності (ДРСМД), який ознаменував собою завершення “холодної війни”.

Крах історичної угоди може призвести до нової гонки озброєнь між США, Росією та Китаєм.

Варто зазначити, що Радник президента США з нацбезпеки Джон Болтон заявив, що Росія розробляє гіперзвукову зброю, грунтуючись на вкрадених у США технологіях.

Про це він сказав в інтерв’ю Голосу Америки.

Болтон заявив, що США відомо більше, ніж він може сказати, але вибух під Северодвінськом є прикладом того, що Росія намагається домогтися технологічного прогресу в своїх можливостях зі створення засобів доставки ядерної зброї.

“Щось пішло не так, але це демонструє, що, хоча економіка Росії приблизно дорівнює економіці Нідерландів, вона досі витрачає достатньо на оборону, щоб не тільки модернізувати свій ядерний арсенал, а й створити нові види засобів доставки, гіперзвукові планеруючі носії, гіперзвукові ракети, багато в чому вкрадені з американських технологій”, – заявив Болтон.

Він додав, що ймовірність того, що інші країни також отримають ці технології, є викликом для США і їхніх союзників.