Ukraine

Четверо з п'яти інфікованих легко переносять коронавірус - ВООЗ

Фахівці проаналізували дані щодо захворювання на нову інфекцію.

Коронавірусна інфекція Covid-19, яка убила понад 1,7 тисяч людей, легко переноситься у чотирьох випадках зараження з п'яти.

Про це повідомляє The Guardian із посиланням на Всесвітню організацію з охорони здоров'я.

"Схоже, Covid-19 не такий смертоносний, як інші коронавіруси, включно із САРС і Мерс", - заявив генеральний директор ВООЗ Тедрос Адханом Гебрейесус, додавши, що фахівці "починають отримувати більш чітку картину спалаху".

Висновки фахівців ВООЗ базуються на аналізі даних китайської влади щодо 44 тисяч випадків захворювання на коронавірус в епіцентрі спалаху інфекції - провінції Хубей.

"Понад 80% пацієнтів легко переносять захворювання та одужують, 14% мають важкі симптоми, зокрема пневмонію та задишку. 5% перебувають у критичному стані, при цьому у них спостерігають дихальну недостатність, септичний шок та поліорганну недостатність. Ще 2% випадків є летальними", - додав Гебрейесус.

За словами гендиректора ВООЗ, найбільший ризик інфікуватися новим китайським коронавірусом мають люди старшого віку. А от захворювання у дітей є не таким поширеним. Однак отриманих даних поки недостатньо, аби медики зрозуміли причини такої тенденції.

Нагадаємо, спалах вірусу розпочався з ринку морепродуктів та тварин у китайському місті Ухань. Він викликає симптоми, схожі на застуду, але швидко вражає легені й інші органи. Патоген належить до великої родини коронавірусів. Хвороба поширилася вже на десятки країн. Двоє українців підхопили вірус на круїзному лайнері.

Всесвітня організація охорони здоров'я дала офіційну назву новому вбивчому коронавірусу з Китаю - COVID-19. У самому Китаї його раніше назвали NCP (Novel Coronavirus Pneumonia), що означає - пневмонія, яка викликається новим типом коронавіруса.

Перша вакцина від цього типу коронавірусу з'явиться не раніше, ніж через півтора року.

Схоже, джерелом спалаху коронавірусу є якась тварина. Водночас відомо, що вірус може передався і від людини людині повітряно-крапельним шляхом. Є підозри, що недуга може передаватися навіть в інкубаційний період, коли носій хвороби не підозрює, що інфікований.

Всесвітня організація охорони здоров'я за підсумками екстреної наради оголосила спалах коронавірусу надзвичайною ситуацією міжнародного значення. Це стало опосередкованим визнанням того, що стримати поширення хвороби не вдається і вона з локальної проблеми набуває глобального масштабу. 

Базові рекомендації для уникнення зараження коронавірусом:

Детальніше про те, що відомо про загадкову недугу, як вона виникла та чому викликає занепокоєння у медиків – читайте у матеріалі ТСН.ua.

Плейлист 96 відео Смертоносний коронавірус з Китаю

Світом шириться новий вірус з Китаю. Інфіковано понад 500 осіб.

Смертоносний коронавірус з Китаю