Ukraine

ЄСПЛ відхилив скаргу України щодо рішення у справі п'ятьох люстрованих чиновників

Люстрація
Люстрація ukrnationalism.com

Держава має виплатити кожному заявникові по €5 тис. та витрати на судовий процес

Скаргу України щодо закону про люстрацію відхилив Європейський суд з прав людини. Про це повідомляє "5 канал".

ЄСПЛ визнав вимоги люстрованих чиновників законними. І тепер протягом трьох місяців уряд має виплатити п'ятьом заявникам по €5 тис. До того ж, мають компенсувати витрати на судовий процес. А це близько €3 тис.

Водночас, Європейський суд дійшов висновку, що вимоги люстрованих чиновників про виплату втраченої заробітної плати мають розглядатися на національному рівні. Тобто, це має робити саме українська держава.

Справа "Полях та інші проти України" стосувалося звільнення п'яти державних службовців відповідно до "Закону про очищення влади" 2014 року. Йдеться про колишнього першого заступника начальника слідчого управління Міндоходів Миколаївської області Дмитра Басалаєва, ексзаступника начальника кадрового управління ГПУ В'ячеслава Поляха, колишнього заступника прокурора Чернігівської області Олександра Ясю, колишнього начальника податкової інспекції міста Яремче ГУ Міндоходів в Івано-Франківській області Романа Якубовського і про ексзаступника начальника управління АПК Олександрівської райдержадміністрації Донецької області Сергія Бондаренка.

У жовтні торік ЄСПЛ вирішив, що закон про люстрацію порушує права українських чиновників. 

Нагадаємо, Україна оскаржувала рішення Європейського суду з прав людини щодо закону про люстрацію у січні 2020 року.