Ukraine

Евакуація українців з Уханя. До аеропорту Харкова прибули медики в захисних костюмах

Літак продовжує кружляти над Харківською областю.

До аеропорту в Харкові зранку 20 лютого прибули кілька швидких та медики в захисних костюмах. Літак з евакуйованими з епіцентру коронавіруса українцями може приземлитися там.

Про це на своїй сторінці у Facebook пише місцева журналістка Тетяна Доцяк.

За словами журналістки, медики не зізнаються, чому прибули до аеропорту. Вони говорять, що вирішили перестрахуватися.

"Аеропорт у Харкові. На виїзді до злітної смуги три швидких, екіпаж в захисних костюмах. Щойно прибули кілька автобусів оперативно-рятувальної служби. Кажуть:"Про всяк випадок тут", – йдеться в дописі.

Аеропорт у Харкові. На виїзді до злітної смуги три швидких, екіпаж в захисних костюмах. Щойно прибули кілька автобусів оперативно-рятувальної служби. Кажуть:"Про всяк випадок тут".

Опубліковано Тетяною Доцяк Середа, 19 лютого 2020 р. 

На українській землі літак повинен був приземлитися 20 лютого о 08:05 в аеропорту "Бориспіль". Однак станом, на цей час "Boeing" з українськими громадянами з Уханя зробив вже кілька кіл над Харківською областю. Де врешті приземеться літак поки невідомо.

Тим часом в "Борисполі" також чекають на літак. В аеропорту чергують медики та ДСНС, а на табло постійно оновлюється час із затримкою літака.

Наразі в салоні лайнера перебуває 73 людини. Китайські медики не дозволили піднятися на борт літака, який проводить евакуацію в Україну з Уханя, де спалахнув коронавірус, чотирьом громадянам. Це, зокрема, троє українців та одна іноземка.

Нагадаємо, спалах вірусу розпочався з ринку морепродуктів та тварин у китайському місті Ухань. Він викликає симптоми, схожі на застуду, але швидко вражає легені й інші органи. Патоген належить до великої родини коронавірусів. Хвороба поширилася вже на десятки країн. Двоє українців підхопили вірус на круїзному лайнері.

Всесвітня організація охорони здоров'я дала офіційну назву новому вбивчому коронавірусу з Китаю - COVID-19. У самому Китаї його раніше назвали NCP (Novel Coronavirus Pneumonia), що означає - пневмонія, яка викликається новим типом коронавіруса.

Перша вакцина від цього типу коронавірусу з'явиться не раніше, ніж через півтора року.

Схоже, джерелом спалаху коронавірусу є якась тварина. Водночас відомо, що вірус може передався і від людини людині повітряно-крапельним шляхом. Є підозри, що недуга може передаватися навіть в інкубаційний період, коли носій хвороби не підозрює, що інфікований.

Всесвітня організація охорони здоров'я за підсумками екстреної наради оголосила спалах коронавірусу надзвичайною ситуацією міжнародного значення. Це стало опосередкованим визнанням того, що стримати поширення хвороби не вдається і вона з локальної проблеми набуває глобального масштабу. 

Базові рекомендації для уникнення зараження коронавірусом:

Детальніше про те, що відомо про загадкову недугу, як вона виникла та чому викликає занепокоєння у медиків – читайте у матеріалі ТСН.ua.

Плейлист 104 відео Смертоносний коронавірус з Китаю

Світом шириться новий вірус з Китаю. Інфіковано понад 500 осіб.

Смертоносний коронавірус з Китаю