Алергічні реакції, адреса проживання та медичні показання. В Одесі вперше в Україні презентували браслети екстреної допомоги. У разі потреби поліцейський чи медик можуть зчитати з них усю необхідну інформацію за допомогою смартфону. Як це відбувається, Ольга Дунська розкаже.

"Фотографія зберігається в її анкеті і далі по паспорту пишу всі її дані, прізвище, ім'я, по батькові, адреса проживання, рік народження, групу крові, це обов'язкові поля для заповнення, бачите, виділені червоним", - оператори заповнюють персональні дані охочих отримати браслети екстреної допомоги, оснащені спеціальним кьюар-кодом.

10 хвилин - і вся основна інформація про людину внесена до програми. Зчитати її просто, достатньо піднести смартфон зі сканером до браслета.

"Тут вона відсканувала алергія від яких ліків є, які хвороби, група крові, навіть адреса, телефон, кому можна подзвонити, викликати", - пояснює Олександр Бабін, голова Одеської обласної організації "Утос".

Проект розробили в межах громадського бюджету, коштував він 220 тисяч гривень. Поки що організатори створили понад півсотні таких браслетів.

Знімати браслет екстреної допомоги немає потреби. Зроблений він з гуми, тож не боїться води і  не заважає уві сні

Першими браслети екстреної допомоги роздають людям з інвалідністю та похилого віку.

"Я інвалід 2 групи, потрапила під потяг, втратила руку. Я дуже рада, що є такі браслети, адже я самотня, в мене був син, але нажаль помер і цей браслет може допомогти, якщо щось трапиться", - пояснює Василіса Карпова, мешканка Одеси.

Серед охочих і Василь Стельмашук. Чоловік мовою жестів розповідає, що такий пристрій допоміг би йому у нещодавньому випадку, коли раптово стало зле.

"Я втратив свідомість, затиснуло дверима, звернувся до лікаря, але він не зміг надати одразу допомогу через те, що не розумів мене, довелося чекати, коли приїде перекладач, групу крові не могли з'ясувати і поки дізналися інформацію втратили багато часу", - пригадує чоловік.

Крім того, браслет стане у пригоді й людям, які мають проблеми з пам'яттю, та дошкільнятам.

"Там є адреса, номери телефонів, за якими вони можу зв'язатися з рідними, якщо немає у людини родичів, він дзвонить, залишаємо номер нашої організації. Осіб без свідомості, не може інформацію про себе дати, не тільки інвалідам, які не тільки не чують, ці браслети дуже важливі", - пояснює Людмила Кобилен, сурдоперекладач.

Найближчими днями в Одесі планують провести спеціальний тренінг для співробітників поліції та медиків, щоб навчити зчитувати інформацію з браслета.

Ольга Дунська, Сергій Іщенко, "5 канал"