Ukraine

Лукашенко розповів, як росіяни намагалися його купити

Президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив, що російська сторона намагалася зацікавити його особисто, щоб він був більш поступливий і «побіг у Росію».

Про це Лукашенко розповів на зустрічі з працівниками заводу газетного паперу у місті Шклові, передає БЕЛТА.

Вони просто прорахувалися. Вони думали, що (перебільшуючи скажу) дадуть мені ключі від складу, і я побіжу в Росію, теж буду заможним, пухнастим, білим, красивим… Не треба. Я буду працювати в своїй країні, чого б мені це не коштувало

— Олександр Лукашенко,

президент Білорусі

Також Лукашенко у черговий раз розкритикував подальші перспективи міждержавного утворення під назвою «Союзна держава Росії і Білорусі».

Що стосується газу, нас кинули – не вивели нас на рівні ціни. Що стосується нафти: платите більше, ніж вони продають полякам і німцям. Де таке бачено?… Що це за союз, якщо ми починали в товарообігу з ними в плюсі, а сьогодні мінус $9 млрд. І кожен рік нам погіршують становище

— Олександр Лукашенко,

президент Білорусі

Нагадаємо, Мінськ так і не зміг домовитися з Москвою про постачання нафти в 2020 році, термін дії попередніх контрактів завершився 31 грудня.

3 січня стало відомо, що Росія припинила подачу нафти в Білорусь. Білоруські НПЗ продовжують роботу на накопичених в кінці грудня залишках сировини, але в режимі, мінімально необхідному, щоб не зупиняти виробництво. Однак запасів нафти вистачить приблизно до середини січня.
В «Укртранснафті» повідомили, що припинення поставок нафти в Білорусь не вплине на транзит.