logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo
star Bookmark: Tag Tag Tag Tag Tag
Ukraine

Не було поширене в українського народу: ПЦУ розвінчала міф про пірнання в ополонку на Водохреща

Водохреще-2018 у Києві
Водохреще-2018 у Києві 5.UA / Фото: Марія Бєляєва

Українцям не забороняють пірнати в зимову воду, але важливо "не перетворювати таке купання на якийсь магічний ритуал, привід до пияцтва, гордості чи осудження ближнього"

Православна церква України заявила, що обмивання в ополонці на Водохреща не призводить до духовного очищення і не "звільняє" від гріхів, повідомляє прес-служба ПЦУ.

"Улюблені брати і сестри, обмивання в ополонці на Водохреща ніяким чином не призводить до духовного очищення і не "звільняє" від гріхів", — сказано в повідомленні.

У ПЦУ наголосили, що немає ніякого церковного припису для здійснення такої дії, а як стверджують дослідники, в українського народу воно не мало поширення.

В церкві закликали українців "розуміти суть християнського свята і не плутати його з модою, традиціями, народними віруваннями, тим більше — із забобонами чи марновірством".

ПЦУ додала, що не забороняє пірнати в зимову воду, але важливо "не перетворювати таке купання на якийсь магічний ритуал, привід до пияцтва, гордості чи осудження ближнього".

Також в українській церкві заявили, що на Водохреща немає потреби просити священика "побризкати більше", оскільки немає поняття "розбавленої святості".

Themes
ICO