logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo
star Bookmark: Tag Tag Tag Tag Tag
Ukraine

"Потрібно знати три мови і діалекти для працевлаштування" - українка про життя в Бельгії

"Потрібно знати три мови і діалекти для працевлаштування" - українка про життя в Бельгії
"Бельгійці – досить пунктуальні і доброзичливі люди, але в свій будинок і серце пускають неохоче" - Альона з Курахово. Фото: з власного архіву дівчини

Альона з міста Курахово на Донеччинні поїхала з міста 2014 році. Вже п'ять років живе в Бельгії.

Але спочатку вирішила переїхати в Італію до сестри і поки робила італійські документи – закохалась. За майбутнім чоловіком полетіла до Бельгії, де й залишилась, пише kuma.city.

"Після тимчасової ейфорії почала стикатися з побутом і життям іншої країни. З'явився дискомфорт від спілкування з оточуючими без знання мови. Не знала елементарних речей: де і що знаходиться, де купити, де заплатити. Виснажувала біганина по різним держустановам в спробі підтвердити свої документи і залишитися в країні легально", – згадує Альона.

В Бельгії інший клімат – більше дощів, менше сонця.

"Звикаю до погоди восени і взимку, тут дуже похмуро. Перший рік їла багато солодощів в цю пору року, набрала 6 кілограмів. Звикаю до тиші в квартирі, тут по неділях навіть пилососити не можна тому, що це заважатиме сусідам. Звичайно не скрізь так, де живуть іноземці – там більш шумно. Я живу в місті, де в основному бельгійці, тут поважають простір іншого і можуть поскаржитися на шум", – розповідає дівчина.

Бельгія – не рай за розміром податків. Прибутковий податок досягає 50%

В країні потрібно знати три мови і купу діалектів для працевлаштування. Найболючіша тема - розмови про податки.

"Бельгія – не рай за розміром податків. Прибутковий податок досягає 50%. Стандартна ставка корпоративного податку – 34%. Є податок на нерухомість, екологічний податок. У Фландрії податок на спадок від €250 тис для прямих нащадків становить не менше 27%. У Валлонії податок на спадок для третіх осіб може бути і до 95%", – ділиться Альона.

Соціальна підтримка незахищених шарів населення на високому рівні. Іноземцям допомагають на курсах інтеграції, там можна вивчити нідерландську до хорошого розмовного рівня безкоштовно.

"Бельгійці – досить пунктуальні і доброзичливі люди, але в свій будинок і серце пускають неохоче. Є табу в розмовах – зарплата, особисте життя, політика", – додає дівчина.

Ганна Погребняк провела дитинство в Кураховому, але вже три роки живе в Швеції.

Дівчина розповіла, що в країні турбуються про людей з обмеженими можливостями та людей похилого віку. Однак тут чергу на квартиру від держави люди можуть чекати кілька десятиліть. Або черга на операцію з фінансовою підтримкою держави може зайняти кілька місяців. Зробити операцію за свій рахунок можна і без черги, але це обійдеться в кругленьку суму.

Themes
ICO