logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo
star Bookmark: Tag Tag Tag Tag Tag
Ukraine

Що житомиряни думають про продаж землі?

Що житомиряни думають про продаж землі?

Що житомиряни думають про продаж землі?

Українці сьогодні досить бурхливо обговорюють вкрай важливу тему для суспільства - відкриття ринку продажу української землі. Цікаво, а як до цього ставляться житомиряни? Журналіст сайту " Житомир-Онлайн " поспілкувався з пересічними місцянами на вулиці Михайлівська. Ось і їхні думки з цього приводу:
Що житомиряни думають про продаж землі?

"Хто ж землю продає?! А куди ж людям діватися?.. Значить і людей треба продавать разом з землею! А десь так воно й виходить, що наші люди стануть рабами на іноземних підприємствах, які викуплять нашу землю... От прийде Коломойський, хоча він вже прийшов із своєю найбільшою партією у Верховну Раду, і продасть Америці" - пенсіонер Іван Юхимович;

Житомиряни, Юлія та Віктор мають спільну позицію: "Нічого поганого в продажу немає, адже вже скільки років наші землі часто пустують і занепадають. А так би прийшов інвестор і дав людям харчі і роботу, і земля не пропадала б";

Студент Григорій вважає, що: "Іноземні інвестори і так давно вже є на українському ринку землі. Та як правило вони її знищують, не удобрюючи як слід, і виводячи гроші в офшори. А потім кому така земля треба буде?!"


"Треба думати про майбутнє, пропонуючи такі речі як продаж землі! А наші діти де житимуть? На одній земельній ділянці будуть тісниться кілька поколінь?... Поки вільна земля не буда передана у власність громадян, не можна продавати землю, адже це наша, згідно Конститиуції, земля - українських громадян! Це вже ми маємо вирішувати те, чи здавати в оренду землю іноземцям, чи продавати її! То наше право, а не нового президента, який дозволяє собі навіть такі думки!", - вважає домогосподарка Тетяна;

"Такі питання мають бути узгоджені лише на референдумі під пильним доглядом всіх небайдужих установ та громадян, бо може бути й таке, що референдум проведуть для "окозамилювання". Можливо й народ проголосує більшістю - проти, а нам "намалюють, що - за. І все тоді... Кінець Україні" - каже активістка Вікторія.

Що житомиряни думають про продаж землі?

Бачимо з відповідей, що більшість житомирян все ж проти продажу землі.


А ми нагадаємо вам, що:
тимчасова заборона на продаж земель сільськогосподарського призначення в Україні почала діяти з 2002 р., коли Верховна Рада України (далі – ВРУ) затвердила зміни до розділу Х «Перехідні положення» Земельного кодексу України. Обмеження запроваджували на п’ять років і пояснювали його прагненням зупинити хаос на ринку землі. Розпаювання наділів в Україні відбулося незадовго до того, у 1999 р., і ринок лише почав формуватися. Утім, за п’ять років обіцяних механізмів для функціонування ринку землі так і не створили, а далі ВРУ щороку продовжувала мораторій, пояснюючи це бажанням захистити власників землі від недобросовісних покупців. Термін останньої заборони продавати і купувати сільгоспугіддя спливе 1 січня 2020 р., відповідно до прийнятого ВРУ законопроекту № 9355-5 від 4 грудня 2018 р.

Загалом на сільськогосподарські землі припадає понад 70 % української землі. І вся вона наразі залишається під забороною продажу. Мораторій дозволяє власнику землі здавати її в оренду або передавати в спадок, але забороняє офіційно продавати земельну ділянку чи передавати під заставу. Відповідно до законопроекту, Кабінет Міністрів України до 1 березня 2019 р. має розробити і внести на розгляд парламенту проект закону «Про обіг земель сільськогосподарського призначення».

Саме законопроект «Про обіг земель сільськогосподарського призначення» – головна нині передумова відкриття земельного ринку в Україні. Це прописано в Земельному кодексі України. Цей проект закону має визначити, які землі продаватимуться, хто зможе їх купувати, як визначатиметься ціна на землі приватної, державної та комунальної власності, а також має врегулювати питання зміни власника і цільового призначення ділянок.


Джерело статті: Житомир-Онлайн

Themes
ICO