Ukraine

Скільки повинен отримувати чиновник в Україні: версія експерта

Зарплати держслужбовцям потрібно підвищувати з метою запобігання корупції. Утім, необхідно враховувати кілька факторів.

Таку думку 24 каналу висловив голова правління Центру прикладних політичних досліджень "Пента" Володимир Фесенко.

Зокрема, зауважує політолог, високі зарплати – не є гарантією від корупції. Одночасно необхідний жорсткий антикорупційний контроль.

Україна йде шляхом легалізації доходів, боротьби з тіньовим ринком. Тому, якщо хочемо, щоб у нас були кваліфіковані державні топменеджери, у них повинен бути стимул. Зарплата на рівні тисячі доларів і менше – недостатній стимул. Мінімум дві тисячі доларів,
– вважає Володимир Фесенко.

При цьому, зазначає політолог, повинні бути жорсткі заходи по боротьбі з корупцією. Невідворотність покарання. Водночас, наголошує він: не можна занадто підвищувати зарплату. Коли розрив між доходами простих громадян, у нас ще й пенсії дуже маленькі, і топчиновників у десятки або сотні разів, це викликатиме сильне роздратування населення.

"У міжнародній практиці розриви між зарплатами чиновників і звичайних громадян не більше, ніж у десять разів. Кабмін Гончарука йде по такому шляху", – зазначає Фесенко.

Залишається проблема, яка викликає величезне роздратування українців, – премії. На думку експерта, не треба оцінювати державний менеджмент за критеріями і стандартами приватної компанії. Вони працюють на державу і повинні бути свої обмеження. Якщо дати Нафтогазу або Укрзалізниці працювати за принципом приватної кампанії, то отримаємо величезні соціальні проблеми.

Чому в Україні виник скандал навколо зарплат чиновників

Офіційно зарплати міністрів і посадовців становлять від 20 до 40 тисяч гривень. Українські чиновники мають право на премії. Тому за місяць доходи значно вище. У грудні та січні з’явилася інформація, що завдяки преміям і надбавкам українські посадовці отримали рекордні зарплати:

зарплата
Середня зарплата українців за останні 6 років / Інфографіка 24 каналу