Ukraine

У Кропивницькому провели навчання на випадок госпіталізації хворих на коронавірус

У Кропивницькому медики вирішили стратегічно підійти до протистояння коронавірусу. Там визначили дві опорні лікарні, куди доправлятимуть пацієнтів з ознаками коронавірусу. Звичайно, якщо такі будуть. Наразі медики проходять практичні навчання. Передусім відпрацьовують алгоритм дій під час госпіталізації та тренуються надавати першу допомогу хворим на коронавірус.

За легендою, пацієнта з підозрою на коронавірус доправили з міста Ухань. У туриста стрімко підвищилась температура та почався нежить.

Спершу "хворого" помістили в одномісний ізольований бокс, аби інфекція не розповсюджувалася.

"Хворий" перебуває у ліжку. Лікар йому вимірює температуру, тиск, проводить пульсоксиметрію (вивчає всі вітальні функції організму). І приступає до надання невідкладної медичної допомоги,
– пояснила заступниця головного лікаря Оксана Кабанчук.

Після огляду лікарі беруть у "хворого" аналізи. Біологічний матеріал передають до лабораторії. Вже після цього, за результатами досліджень, складуть курс антибактеріальної терапії. Аби не заразитися, всі дії медики проводять у спецодязі.


У Кропивницькому провели навчання на випадок госпіталізації хворих на коронавірус

Втім, у лікарні зізналися, що сучасних костюмів біохімзахисту поки не мають. Респіраторів також обмаль, але декілька днів тому оголосили тендер на закупівлю. А поки медики тренуються у тому, що мають.

Будь-який захист ускладнює роботу. Навіть звичайна маска вже трохи ускладнює дихання. Респіратор дещо складніше, однак можна працювати. Лише треба рівномірно дихати,
– додав інфекціоніст Центральної міської лікарні Віталій Піліпьонок.

На карантині псевдо хворий перебуватиме до повного одужання. Його стан лікарі контролюватимуть у цілодобовому режимі. Так відбуватиметься й у разі реального захворювання.

Медичні працівники, які будуть надавати медичну допомогу пацієнту з підозрою на коронавірусну інфекцію, також залишатимуться жити на території. Для них передбачений бокс для проживання.

Що відомо про коронавірус: головне


Факти про коронавірус / Інфографіка 24 каналу