logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo
star Bookmark: Tag Tag Tag Tag Tag
Ukraine

У Львові хірурги-онкологи видалили гігантську 20-кілограмову пухлину

КИЇВ. 4 грудня. УНН. У Львівському онкологічному регіональному лікувально-діагностичному центрі провели складну операцію із видалення гігантської пухлини. Операцію, яка тривала три години, провів хірург-онколог, заступник директора онкологічного центру Олег Дуда, передає УНН із посиланням на "Гал-інфо".

За його словами, 60-річна пацієнтка була госпіталізована у тяжкому стані. Протягом року вона була вдома і майже не вставала з ліжка.

Лікарі прийняли рішення якнайшвидше провести хірургічне втручання. Однак, до операції жінку готували впродовж місяця.

ʺЗараз ми маємо гістологічне заключення. Це доброякісна пухлина – фіброліпома гігантських розмірів... У світовій літературі описано лише два таких випадки. У першому випадку пухлина важила 24 кг, а в другому – 16 кг. Таке трапляється дуже рідко. Після того, як ми опишемо цей складний клінічний випадок, це буде єдиний такий описаний випадок в Україні і другий за розміром у світі. Йдеться про рідкісну гігантську пухлину, яка не є онкологічними захворюваннями, але не дає жити людині. Ще один ризик полягає у тому, що з часом такі пухлини можуть перероджуватися у злоякісніʺ, - сказав хірург-онколог.

Для лікарів із великим досвідом роботи цей клінічний випадок був нетиповим, адже подібних операцій раніше не проводили у Львові та загалом в Україні. Тому операційна була переповнена лікарями, які хотіли спостерігати за ходом оперативного втручання.

Як пише видання, після операції жінка час ще буде у лікарні, за її станом надалі спостерігатимуть фахівці у відділенні реконструктивної хірургії.

Нагадаємо, 23-кілограмову пухлину видалили у мешканки Болгарії.

Themes
ICO