Ukraine

У Нових Санжарах коронавірусна паніка: люди зібралися на мітинг, на місце приїхали силовики

 

Люди вважають, що українців з Китаю привезуть в санаторій в Нових Санжарах, і виступають проти цього

Увечері 19 лютого у Нових Санжарах деякі місцеві жителі почали збиратися біля медичного центру «Нові Санжари» Нацгвардії.

Поширили чутки, нібито українців, яких вчора забрали з епіцентру коронавірусу, китайського міста Ухань, везуть до Нових Санжар.

Зокрема цю інформацію розмістив у фейсбуці колишній депутат Полтавської міськради Сергій Чередніченко.

Як розповів «Телеграфу» Василь, мешканець Лелюхівки (входить до Новосанжарської селищної ради), людям у Нових Санжарах від медиків стало відомо, що для евакуйованих з Уханя підготували військовий санаторій. Тих, хто перебував у ньому, відселили, повністю звільнивши корпус. Пікетування розпочалося з ночі: обурені мешканці не хочуть пропускати автобуси з евакуйованими. На трасі стоїть військовий БТР, який має забезпечити проїзд автобусів.

Сам Василь не бере участь у пікетуванні.

По відеоматеріалах тижневика «Ехо» видно, що до пікетувальників «приєдналися» правоохоронці.


Нагадаймо, що вчора літаком з Уханю забрали українців та деяких іноземців. Міністр охорони здоров’я Зоряна Скалецька зазначила, що на борт літака зможуть потрапити тільки ті українці, які не мають симптомів захворювання та пройдуть в аеропорту медичний контроль». Про це йдеться на сайті МОЗ.

Тим часом на сайті Міністерства закордонних справ інформують, що всього бажання щодо евакуації виявили 48 громадян України, які знаходилися в місті Ухань і в інших містах провінції Хубей, закритих на карантин. Перед відльотом китайським медперсоналом було проведено медичний огляд потенційних пасажирів. Перевірка складалася з тьох етапів. При останньому, третьому медогляді перед посадкою в літак, були виявлені ознаки гострого респіраторного захворювання (підвищена температура 37,4 – 37,5 С) у 3 українських громадян (2 чоловіків та 1 жінки) і 1 громадянки Казахстану, яких, відповідно, не було допущено до посадки на літак.