logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo
star Bookmark: Tag Tag Tag Tag Tag
Ukraine

Українці можуть запропонувати ім’я для планети: як це зробити

Українці отримали унікальну можливість запропонувати власне ім'я для екзопланети HAT-P-15b. Цей об’єкт відкрили у 2010 році. Планета розташована в сузір’ї Персея.

Також українці можуть запропонувати ім'я для батьківської зорі, навколо якої обертається ця екзопланета.

Українська астрономічна асоціація (УАА) оголосила всеукраїнський конкурс на найкращі назви батьківської зорі та її планети-супутника.

Міжнародний астрономічний союз (МАС) запропонував країнам назвати системи, які містять одну зорю і одну планету. Кожна країна отримала власну систему для називання. Україна отримала планетну систему HAT-P-15, яка розташована в сузір’ї Персея.

Що відомо про HAT-P-15? Екзопланета перебуває на відстані 0.0965 астрономічних одиниць від зорі, є газовою планетою-гігантом з масою 1,94 мас Юпітера і орбітальним періодом 10,9 діб. Її зоря є жовтим карликом (тип G) і досі недосяжна для спостережень телескопами.

Назву в Україні обиратимуть за допомогою голосування. Нові назви не замінять традиційні наукові позначення, але нове ім’я теж буде офіційне і його публікують із зазначенням авторства.

Терміни. Час відбору триватиме до 30 вересня цього року. Нова назва повинна мати зв’язок і історією, наукою або культурою України.

powered by lun.ua
Themes
ICO