Ukraine

В Україні сьогодні відзначають Хрещення Господнє

На водоймах України чергують понад три тисячі рятувальників.

У неділю, 19 січня, християни східного обряду відзначають Водохреще, бо згідно з історією свята в цей день хрестився Ісус у річці Йордан. Водохреще, Богоявлення або Йордань символізує очищення душі й тіла від гріхів, саме ним закінчуються Різдвяні свята.

Головною традицією свята є водне хрещення. Священник опускає до спеціальної ополонки хрест, тим самим освячує воду. Вважається, що Йорданська вода, освячена у водоймах, лікує тілесні й духовні хвороби, і може зберігати цілющі властивості протягом року.

Після того, як воду освячено, люди підходять для купання. За віруванням, вода дасть позитивну енергію та сили на увесь рік. Однак, перш ніж пірнати до ополонки, слід помолитися. Занурюються у воду тричі. Крім того, у цей день прийнято вітатися: "Христос хрещається!" і відповідати – "У річці Йордан".

На Водохреще забороняється сваритися, скаржитися на щось і обманювати. Особливо, якщо перебуваєте поблизу освяченої води чи тримаєте її в руках. Згідно з віруваннями, свята вода може втратити свої цілющі властивості. Вважається, що той, хто проливає сльози на Водохреще, буде плакати увесь рік, тому цого теж варто уникнути.

Для святкування Йордані на водоймах країни вже встановлено майже 1000 рятувальних постів із засобами порятунку людей на воді. Загалом, цього дня чергуватимуть понад три тисячі рятувальників та 590 одиниць техніки ДСНС, кажуть у пресслужбі відомства.

Для того щоб запобігти надзвичайним ситуаціям, у кожному регіоні визначено офіційні місця, куди можна прийти та скупатися. Там чергують рятувальники, водолази ДСНС та медичні працівники. Із переліком таких місць у Києві, які облаштували напередодні для святкування Водохреще, можна ознайомитися за посиланням.

Нагадаємо, ПЦУ напередодні свята Водохрещі 19 січня розповіла, що жодного церковного припису про купання в ополонці в цей день нема, а для українців це раніше не було поширеною традицією. 

Відео На Водохреще понад 3 тисячі рятувальників стежитимуть за безпекою на водоймах по всій Україні

До Водохреще, повідомляє ДСНС, уже обладнали майже 1000 рятувальних постів. Освячуватимуть воду у Києві на Оболоні біля Свято-Покровського Храму та у Гідропарку. Там, біля каплички о 13:00 освятить воду Дніпра Митрополит Епіфаній. Для найсміливіших у столиці обладнали 16 спеціальних місць, де можна зануритись у воду.  

На Водохреще понад 3 тисячі рятувальників стежитимуть за безпекою на водоймах по всій Україні