Ukraine

Влада пояснила вибір центру «Нові Санжари» для обсервації

У Міністерстві охорони здоров’я України назвали причини вибору медцентру Нагвардії у Нових Санжарах для обсервації евакуйованих із Китаю. Це рішення було мотивовано найменшою завантаженістю закладу і його підпорядкованості МВС.

Таку заяву зробив заступник глави МОЗ Віктор Ляшко на позачерговій сесії Полтавської обласної ради.

За його словами центр «Нові Санжари» не такий завантажений, тож там могли швидко звільнити приміщення для ізоляції людей на час інкубаційного періоду.

Нагадаємо, 20 лютого у Харкові приземлився літак з евакуйованими із Китаю українцями та іноземцями. Він  доставив із китайського міста Ухань 48 українців і 29 іноземців – громадян десяти країн.

Усіх прибулих осіб розмістили у медичному центрі Нацгвардії у селищі Нові Санжари (Полтавська область) у режимі обсервації.

Місцеві мешканці виступили проти розміщення евакуйованих з Китаю, оскільки побоюються спалаху коронавірусу. У селищі почались масові протести, які переросли у сутички із правоохоронцями. Поліція відпустила 23 з 24 затриманих демонстрантів в Нових Санжарах.

Унаслідок заворушень постраждало 9 правоохоронців, а Міністерство охорони здоров’я заявило, що сутички у Нових Санжарах були спланованою провокацією.

Українці, яких евакуювали з Уханя і привезли в Нові Санжари на карантин, були шоковані тим, як їх зустріли співвітчизники.А представництво ООН розкритикувало насильство щодо евакуйованих із Китаю.

Тим часом міністр охорони здоров’я Зоряна Скалецька порушила обіцянку і залишила медичний центр «Нові Санжари», де розмістили евакуйованих з Китаю людей.