logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo
star Bookmark: Tag Tag Tag Tag Tag
Ukraine

Вперше в історії: чоловіку успішно пересадили пеніс з мошонкою

На фото: команда хірургів, яка успішно провела трансплантацію репродуктивного чоловічого органу

У 2018 році пройшла перша трансплантація пеніса та мошонки чоловіку, який втратив свій дітородний орган підірвавшись на міні в Афганістані. Минуло півтора року і вчені нарешті відзвітували про успішність виконаної операції: орган прижився, а чоловік може не лише відчувати ерекцію, а й оргазм.

У 2010 році американський військовослужбовець підірвався на піхотній міні під час операції в Афганістані, через що йому довелось ампутувати ноги, мошонку та пеніс. Пацієнт звик до протезів ніг, проте не міг змиритися з втратою свого репродуктивного органу і відчував себе неповноцінним, повідомляє 24 канал з посиланням на The New England Journal of Medicine.

У 2013 році чоловіку запропонували пересадити член від померлого донора, і він погодився. Донор знайшовся лише через 5 років після пропозиції. На той момент у світі ще ніхто не проводив операції про трансплантації пеніса з трупа.

Ситуація військового – не єдиний випадок, адже у США близько 400 осіб з такими травмами, та зазвичай їм пропонують відновити пеніс з тканин, судин та нервів з іншої ділянки тіла. І в такого імплантату є недоліки, адже, наприклад, для задоволення статевих потреб чоловік повинен використовувати статевий протез.

За день до операції медики вирішили, що будуть пересаджувати не лише пеніс, а й мошонку з частиною черевної стінки. Це був подвійний нонсенс, адже до 2018 року у світі було виконано всього три трансплантації, під час яких пересаджували лише статевий член. 

Пересадка виявилась дуже складною – операція, в якій взяло участь 11 хірургів, тривала 14 годин.

Лікарі задоволені результатом і кажуть, що трансплантація була дуже важливою для ветерана війни, адже після отримання травми він ніяк не міг змиритися з ситуацією – думав про самогубство та зловживав наркотичними знеболювальними.

Нині пацієнт запевняє, що знову відчуває себе повноцінним, і якість життя помітно поліпшилась. Нарешті він може мочитися стоячи, у нього майже така ж хороша ерекція, як до травми, й він навіть відчуває оргазм (лише зрідка приймає допоміжні препарати для потенції). 

Команда лікарів налаштована і надалі проводити такі операції, проте донора знайти дуже складно.

Themes
ICO