Ukraine

Вже шості роковини: в Україні вшановують пам’ять Героїв Небесної сотні

У столиці та інших містах заплановані жалобні заходи.

У четвер, 20 лютого, в Україні вшановують пам’ять Героїв Небесної сотні.

Шість років тому сталися найтрагічніші події Революції гідності. Саме 18-20 лютого у центрі Києва загинула найбільша кількість учасників тримісячних протестів - понад 100 осіб.

У Києві та інших містах сьогодні проходитимуть жалобні заходи. У столиці офіційні заходи відбудуться на Алеї Героїв Небесної сотні. Також заходи відбудуться у Колонній залі КМДА.

Окрім того, о 18:00 на Майдані Незалежності відбудеться мистецький громадсько-політичний захід "Майдан. Територія Свободи".

Також на Майдані Незалежності до 20 серпня триватиме виставковий проект "Століття незламних".

Нагадаємо, 21 листопада 2013 року в Україні розпочалась вже третя за рахунком справжня революція. Вона тривала 94 дні і стала найкривавішою в історії незалежної України.

Участь у цих подіях взяли до 4 мільйонів українців. Перший майданівець помер після побиття беркутом 22 грудня. Ще троє загинули наприкінці січня на Грушевського. Найкривавіші бої розпочалися 18 лютого і тривали декілька днів.

Станом на березень 2014 року Небесна Сотня - це 105 українців. Усі 13 загиблих правоохоронців загинули від 18 до 20 лютого. 

Відео Кривавий день Євромайдану: хронологія подій 6-річної давності

Рівно 6 років спроба тиснути на парламентську більшість мирною ходою закінчилась кривавим протистоянням. Сотні поранених та 28 загиблих активістів та дев'ять силовиків. Обмежений в'їзд у Київ та блокада Майдану. Хронологія того дня - у сюжеті.  

Кривавий день Євромайдану: хронологія подій 6-річної давності