logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo
star Bookmark: Tag Tag Tag Tag Tag
Ukraine

Засуджені кримські татари залишаються в РФ без медичної допомоги – Денісова

<p>Людмила Денісова зазначила, що у Росії порушують міжнародні стандарти щодо засуджених</p> - Засуджені кримські татари залишаються в РФ без медичної допомоги – Денісова

Людмила Денісова зазначила, що у Росії порушують міжнародні стандарти щодо засуджених

Кримським татарам Зеврі Абсеїтову і Рустему Абільтарову, які перебувають у колонії у Ставропольському краї РФ, не надають необхідної медичної допомоги.

Про це повідомила у Facebook Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова.

«Зеврі Абсеїтов має проблеми із зубами і нирками, а також гіпертонію ІІ ступеня, яка без постійного медичного контролю може спричинити інсульт. Рустем Абільтаров має хронічні захворювання – пієлонефрит і ревматоїдний артрит. Окрім того, раніше він переніс мікроінфаркт міокарда. Не дивлячись на існуючі проблеми зі здоров'ям, у порушення міжнародних стандартів утримання осіб, засуджених до позбавлення волі, медичні працівники не надають належну допомогу нашим співгромадянам», – написала вона.

Денісова розповіла, що «в невідкладному порядку» звернулася до російської омбудсменки Тетяни Москалькової із проханням «вжити термінових заходів із метою відновлення прав громадян України, а саме сприяти проведенню повного медичного обстеження, за результатами якого надати їм необхідну медичну допомогу».

Омбудсмен зазначила, що кримських татар засудили у справі «Хізб ут-Тахрір».

Раніше Людмила Денісова заявила, що в Російській Федерації утримують в в'язницях близько двох тисяч українців.

Нагадаємо, 9 грудня на «нормандському саміті» президент України Володимир Зеленський домовився з російським президентом Володимиром Путіним про обмін полонених у форматі «всіх на всіх» до 31 грудня. За його словами, в рамках першого етапу обміну 72 людини можуть повернутися з полону. Про політв'язнів в Росії та Криму мова піде вже пізніше.

Також результати саміту прокоментував голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров. Він вважає, що результати саміту в «нормандському форматі» виключають кримських татар із майбутнього обміну полоненими.

Themes
ICO