Ukraine

Збитків на понад 40 мільйонів гривень: суд зобов'язав НАБУ відрити справу проти Нефьодова

Раніше НАБУ відмовилося відкривати провадження. Суд вважає, що таким чином уповноважені особи допустили бездіяльність.

Вищий антикорупційний суд зобов'язав Національне бюро розслідувань України відкрити справу щодо групи осіб на чолі з головою Державної митної служби Максимом Нефьодовим щодо можливих порушень у митній сфері.

Про це повідомляє УНІАН із посиланням на рішення суду, оприлюднене на сайті Єдиного держреєстру судових розслідувань. 

Відомо, що 23 січня громадянин, ім'я якого не розкривається, подав до НАБУ заяву про те, що група осіб на чолі з Нефьодовим нібито "систематично отримувала хабарі за поставки несертифікованих панелей на ринок України на підставі фіктивного аудиту заводів-постачальників". 

Заявник стверджує, що внаслідок описаних дій державі завдано понад 40 мільйонів гривень збитків.

Втім, після реєстрації заяви НАБУ відмовилося відкривати провадження за викладеною в ній інформацією. Тоді позивач  звернувся до Вищого антикорупційного суду. Там повідомили, що детективи НАБУ здійснюють досудове розслідування злочинів, на які посилається заявник.

"У слідчого судді є підстави вважати, що уповноваженими особами Національного антикорупційного бюро України було допущено бездіяльність, яке полягає у невнесенні відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань упродовж 24 годин після отримання заяви чи повідомлення про кримінальне правопорушення", - йдеться у рішенні суду.

Слідчий суддя додав, що не може перевірити зазначені громадянином у заяві обставини порушень, однак вважає їх об'єктивними і підслідними НАБУ, тому зобов'язав бюро розглянути їх у рамках досудового розслідування.

Раніше голова Державної митної служби розповів про плани криміналізувати контрабанду. "Ми прихильники криміналізації контрабанди, і це підтримує ЄС. Наразі спілкуємося з Мін'юстом, який вважає, що треба коректно виписати текст, бо адміністративне провадження проходить значно швидше, ніж кримінальне. Кримінальне провадження дійсно йде роками. Там зовсім інші стандарти доведення", - повідомив Нефьодов. 

Відео Максим Нефьодов - відверто про хіпстерство, косметологічні процедури та боротьбу з корупцією

В його резюме - досвід роботи інвестбанкіром та ціла система ProZorro. Новий очільник митної служби Максим Нефьодов - про боротьбу з контрабандою та корупцією на митниці, гроші для митників, перші реформи, стосунки з Соросом, Марші Рівності ЛГБТ і про те, чому його називають ламберсексуалом, а в його чоловічій косметичці є обов'язковий крем під очі.

Максим Нефьодов - відверто про хіпстерство, косметологічні процедури та боротьбу з корупцією