Ukraine

Зеленський звернувся до українців через сутички в Нових Санжарах (Відео)

Зеленський
Зеленський 5 канал

Президент зауважив, що люди не заслуговували зустрічі, яку їм організували на Батьківщині

Заворушення у Нових Санжарах через приїзд евакуйованих із Китаю – були підбурені, і організатори мають понести відповідальність. Про це у зверненні заявив Володимир Зеленський. Президент наголосив, що стан усіх громадян, які перебувають у обсервації – не викликає причин для занепокоєння. І зауважив, що люди не заслуговували зустрічі, яку їм організували на Батьківщині.

"Це наші українці! Не прокаженні, не хворі чумою, не з рогами і копитами, а звичайні нормальні люди. Вони пройшли попередні  обстеження і були допущені на літак. І вони точно чекали на інший прийом на своїй, як їм здавалося, рідній землі", – сказав президент Зеленський. 

Як повідомляв 5.UA, українців з Китаю мали евакуювати ще на початку лютого, однак сроки евакуації постійно переносилися. 12 лютого у МОЗ заявили, що основною причиною затримки вильоту називали невирішене питання з місцями, де перебуватимуть на карантині евакуйовані. Українці в Китаї висловлювали обурення, казали, що їм "соромно за Україну". А одна з українок розповіла, як влада "лажає" з евакуацією з Уханю. І навіть, коли уж було визначено точну дату евакуації і що 19 лютого літак має вилетіти за українцями в Китай, того ж 19 лютого Скалецька під час брифінгу заявила, що місце обсервації громадян, яких евакуюють із китайського міста Ухань через епідемію коронавірусу Covid-19, досі не визначено. 

Додамо, що 19 лютого була низка повідомлень про евакуацію в медзакладах, бо туди нібито мали помістити евакуйованих із Китаю. Так, вчора стало відомо, що у Львівському обласному госпіталі проводять евакуацію всіх пацієнтів. Когось екстрено виписували, когось переводили у лікарні області. Люди панікували, оскільки є багато важких, які потребули спеціального транспорту для перевезення. Медперсонал теж був у паніці. Представники департаменту Львівської ОДА пояснили, що госпіталь готують як резервний об'єкт. Наприклад, якщо буде неуспішна посадка літака. Госпіталь – єдине місце на Львівщині, яке не має ургентних пацієнтів. Додамо, що тільки-но частина пацієнтів встигли поїхати додому, евакуацію зупинили.

Нагадуємо, через недолугу організацією владою евакуації з Китаю на Полтавщині у Нових Санжарах люди вийшли на протестували проти розміщення на території Нових Санжар евакуйованих українців та іноземців з Китаю. Зранку 20 лютого навіть сталися сутички між мітингувальниками та правоохоронцями. Люди проти, аби в густо населених містах розміщували осіб, які потенційно можуть бути зараженими смертельним коронавірусом нового типу. Кажуть, для такого розміщення мають бути закриті бази у віддаленій зоні. Депутати і місцеві нарікають на відсутність ізоляторів, боксів та відповідної вентиляційної системи у медзакладі. Звернення адресували президенту, чільникам МОЗ та МВС.