Ukraine

Зіткнення в Нових Санжарах: ще шість осіб отримають підозри в найближчу добу - Аваков

КИЇВ. 21 лютого. УНН. На даний момент затриманий чоловік, який направив "Ниву" в стан нагвардійців в Нових Санжарах. Однак в найближчу добу оголосити підозру можуть ще 6, серед них ті, хто кидали каміння в поліцейського, в автобуси, активно билися і словесно погрожували. Про це розповів міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков під час ток-шоу "Свобода слова", передає кореспондент УНН.

"У нас цікава ситуація, вчора затримали багато людей, там 24 людини з ходу затримали потім відпустили, крім одного, тому що достатні підстави з'являться трохи пізніше, коли будуть документальні підтвердження. Крім одного, який розігнав" Ниву "будучи п'яним в "драбадан" і направив цю "Ниву" на лад нацгвардійців - він по 206 статті затриманий. Ще 6 в найближчу добу отримають від нас підозри з пропозицією суду прямого арешту", - розповів Аваков.

Він також розповів, які звинувачення будуть пред'явлені цим людям.

"Хто ці люди і за що? Це ті, хто кинув тротуарну плитку в голову поліцейському і у важкому стані зараз перебуває в лікарні з перебитим обличчям, зламаними кістками. Це ті, хто кидав каміння в автобус. Це шалені люди, які кидають каміння в людей, які знаходяться під карантином. Це ті, хто активно бився з поліцейськими і активно перешкоджав їхній роботі. І це ті, хто кричав, ми вас спалимо, і ще там кричали на адресу іноземців, які приїхали. Частина закликів була від п'яних, а частина від тверезих", - зазначив міністр.

Він також додав, що правоохоронці все спеціально були без гумових палиць, а "були з голими руками і щитами".

"Для того щоб не виникло потім відчуттів: "Нас тут побили звірячому". Ми не маємо постраждалих там (серед протестуючих - ред.) - одна жінка впала, і ми маємо 9 постраждалих поліцейських, щодо одного ми думали, що він на межі життя, слава богу обійшлося", - розповів Аваков.

Нагадаємо, стало відомо, кого саме затримали поліцейські.